Napsali o nás

Dobrý den vážení zachránci zámku.
Srdečně Vás zdravím z domova - s velkým nadšením vzpomínám a povídám všem okolo o úúúúúúúúúúúžasné prohlídce Vašeho zámku, kterou jsem absolvovala v sobotu. Jste opravdu poklad. Něco tak zážitkového jsem ještě nikde neabsolvovala. Při odchodu jsem si říkal, že mě mrzí že bydlím tak daleko. Vaše kulturní akce jsou také kouzelné a honosně - nóblesně "zámecké".
  Velmi děkuji za krásný, nevšední zážitek. Přeji vše dobré a úspěšné, Vaše Svatava Schotterová 

Vážení dovolte mi, abych jako restaurátor vyjádřil úctu a uznání k rekonstrukci tohoto dnes nádherného objektu. Také děkuji panu průvodci za perfektně rétoricky a  významově vedený výklad. Takový jsem ještě nezažil. Návštěva zámku nám umocnila poznatky o paní Emě Destinnové. V dokonalé úctě se Vám klaní            Eva a Čeněk Papežovi

Bravo, upřimné díky !  Gratulujeme Doubravovým k tomuto skvostu, který vytvořili. Také koncert našich uměleckých kolegů - Kvarteta Martinů - byl famózní ! Těšíme se na další umělecké produkce.
                                             S úctou Virginie Walterova a Karel Prolep

Jste úžasní, ať se daří, nemám slov, slzím.             N. Kůrková Vlašim

Jsem nadšena, že se i dnes najdou lidé, kteří si udělají čas a daji si tu práci, aby nás, hudební nevzdělance, dokázali nadchnout pro vážnou hudbu. Za celý zájezd děkuje a hodně síly a zdfraví do další práce přeje             L. Janků

Je zde vše překrásné, nádherné, vezme to až dech. Velké díky Vám všem. Je tady vidět práce, píle a také velké srdce k hudbě a historii. Jsme nadšení. Srdečné díky.
            Svaz důchodců Frýdek - Místek            ved. Poláková a Šinclová

Děkujeme za pozvání a možnost si zazpívat v tak krásném a inspirativním prostředí. Bylo nám tady hezky a věříme, že jsme tu nebyli naposledy.     
Olga Vicencová ved. souboru a Ivan Zelenka sbormistr a skladatel a Pěvecké sdružení pražských učitelek

Hluboce se skláníme a obdivujeme úsilí a odvahu k pečlivé záchraně tak významné památky naší národní kulturní minulosti. Vřelé díky, mnoho úspěchů a sil k tak záslužné práci.
za 40 osob z Havlíčkova Brodu         E. Krámerová

S hlubokým obdivem, úctou k práci a lásce k historii, kterou majitelé věnují poctě Emě Destinnové a celému místu Stráže nad Nežárkou. S díky za nevšední prohlídku        Jana Žilková

Vážení
jsem neskonale vděčná, že jsem měla možnost ve Vačem zámku si zakoupit CD s překrásně nazpívanými a Vámi vybranými písněmi Emy Destinnové. Nyní se mohu doma zaposlouchat do nádherného hlasu této významné ženy. Dovolte mi popřát všechno dobré, hodně návštěvníků a krásné léto.                                 Jarmila Vysoudilová       a   seniorky z Prahy 9

Vážená paní Doubravová,
v loňském roce jsem navštívil Váš zámek, okolo kterého jsem do té doby jen projížděl a díval se na věž zpoza plotu. Po návštěvě zámku jsem byl nadšený, jak někdo může věnovat tolik času a úsilí záchraně významné památky spojené s ještě slavnějším jménem Emy Destinnové. Já sám se věnuji sbírání rukopisů významných osobností. Ve své sbírce mám celou řadu dokumentů psaných Emou Destinnovou. Současně organizuji aukce rukopisů slavných osobností.
         Srdečně Vás zdraví a hodně energie do dalšího zvelebování zámku ve Stráži přeje  Petr Beneš

Dobrý večer,
moc Vás zdravím do Stráže nad Nežárkou, kterou jsem navštívila v sobotu 20.8.2016 a hlavně Váš úžasný hrad a zámek s muzejní expozicí Emy Destinnové a její místnosti, ve kterých pobývala.
Byl to pro mě krásný zážitek vidět vše co Emě patřilo, kde všude zpívala a jaké byly její zájmy atd. K tomu spousta zajímavých a krásných fotografií a celá expozice zní stále zpěvem této neobyčejné umělkyně a ženy. Opravdu se paní majitelce podařilo něco mimořádného a krásného a tím této historické stavbě navrátila život a Ema Destinnová tu bude žít navždy.
Musela za tím vším být hodně tvrdá práce a hlavně láska a obdiv k Emě Destinnové.
Veliké díky paní majitelce, je prostě úžasná.
          Se srdečným pozdravem   Dagmar Divišová

V sobotu 12. prosince 2015 jsem se zúčastnil slavnostního Vánočního koncertu, který se konal v koncertním sále na zámku ve Stráži. Byl to skutečný zážitek. Přeji majitelům, aby se jim dařilo do budoucna zorganizovat co nejvíce takových koncertů.                   
                       Jiří Krupička, starosta města Stráž nad Nežárkou

Vážená paní majitelko zámku,
minulý týden jsme s manželkou navštívili Váš zámek. Byli jsme velice příjemně překvapeni uměleckou a estetickou úrovní výstavy Emy Destinnové. Výstava vyčerpávajícím způsobem zobrazuje život slavné pěvkyně a nadmíru zajímavé jsou i všechny detaily - jako dopisy, fotografie, kostýmy - vše esteticky na úrovni velmi vkusně naaranžováno. Nikdy bychom nečekali, že dříve značně zchátralý zámek budeme moci jednou obdivovat v tak krásné podobě. V zámku je velmi pěkně zrestaurovaný koncertní sál. Protože koncertní sály jsou mým celoživotním průvodcem a Váš zámek sám dýchá hudbou, dovoluji si Vám nabídnout koncert z děl pro čtyřruční klavír - mám 28-letou zkušenost z koncertní činnosti. Velice rád bych se zase k Vám podíval tentokrát jako koncertní umělec.
                    S díky a srdečným pozdravem za Klavírní duo Bialasovi - Prof. Milan Bialas

Dobrý večer paní Doubravová,
na základě televizního pořadu Toulavá kamera jsme navštívili zámek Stráž nad Nežárkou. Chceme Vám vyjádřit velké uznání za ohromný kus práce, který jste pro zámek i památku Emy Destinnové udělali. Všechny informace, shromážděné předměty, písemnosti a fofografie jsou velmi zajímavé. Velmi působivá je i hudební ukázka zpěvu Emy Destinnové. Věříme, že naše návštěva nebyla poslední a že zase přijedeme.
                     S díky Ing. Jaroslav Cihlo a MUDr. Irena Cihlová, Pardubice, tel. 736 507 492 

Milá paní Radoslavo,
to, co jsem díky Vám zažila při mé návštěvě zámku ve Stráži nad Nežárkou, na mě stále působí jako sen. Celý zrestaurovaný zámek je - krása, noblesa, elegance, vysoká profesionalita, ... to vše jste dali zámku ve Stráži a hlavně .... Emě Destinnové. Znám Vás řadu let, ale úsilí, které jste do toho díla vložili, Vás naplnilo něčím novým, krásným a z Vás to silně vyzařuje. Když jsem četla na Vašich stránkách ohlasy návštěvníků, tak tam to opravdu tak je. Přeji si, abych za Vámi brzy přijela a viděla a poznala další fakta a zajímavosti a dýchla na mě historie. Vaši knížku jsem četla jedním dechem. Místy mi ukápla i slzička. Přála bych všem návštěvníkům, aby se s knihou seznámili. Je to dárek, který stojí zato.
Se sluníčkem v duši Vás objímá a zdraví Vaše Milu Čadová 

Dobrý den, chci poděkovat panu průvodci za vynikající průvodcovský výkon, kerý se hned tak nevidí. Výklad byl živý, poučný, vtipný. Návštěvníci si nepřipadali jak v učebně. Děkuji, rádi Vás opět navštívíme. Krédlová, České Budějovice        

Milá paní Doubravová,
Vám, Vám patří velké poděkování za bezvadné zajištění a kvalitní průběh překrásného GALAKONCERTU  ku příležitosti výročí Emy Destinnové. Ze srdce Vám děkuji za to, že jste to dokázali, není toho málo a zůstává po Vás zlatou stužkou napsané vyjimečné a krásné ženské jméno EMA. Tak Emo, ať jste, kde jste, doufáme, že jste tam byla s námi a potěšili jsme Vás.                
Přeji pěkný den, s úctou  Ilona Paříková, Žďár nad Sázavou  
                   

Bylo mi ctí a potěšením po mnoha letech navštívit zámek ve Stráži nad Nežárkou. S otcem jsem jako dítě stávala před branou a nemohla jsem pochpit proč je v tak žalostném stavu. O to víc mně překvapilo, co nyní povstalo v podstatě z ruiny. Jsem Vám za to velice vděčná. Můj otec se toho sice již nedočkal, ale já jsem velice potěšená, co jsem nyní na vlastní oči při prohlídce viděla - krásný zámek, mnoho zajímavého o historii tohoto strážního hradu a o Emě Destinnové.
      Se srdečným pozdravem   Marcela Jindřichová

Dobrý den,
v neděli jsem navštívil Váš zámek ve Stráži. Chtěl bych Vám poděkovat za nádherný zážitek z prohlídky ATRAKTIVNÍ  OKRUH. Musím se sklonit před obětavostí a úsilím, jež paní majitelka věnovala rekonstrukci zbídačeného zámku. Dědictví, které zanechaly různé vojenské a sociální instituce na zámku byly obrovské. Děkuji Vám za to, že jste se nezalekla a věnovala jste svůj čas, zdraví a prostředky, aby historie tohoto strážního místa a Emy Destinnové zůstala zachována pro další generace. Opravdu stálo za to Váš zámek navštívit. Absolvoval jsem spoustu prohlídek hradů a zámků v ČR i zahraničí, ale takový zážitek, jako při prohlídve, kterou jako průvodce vedl pan Dr. Doubrava jsem ještě neviděl. Jeho schpnosti, znalosti a rétoriku musím zařadit na první místo mezi průvodci.                                S úctou   Jan  Svátek, Brno   

 Klaním  se a děkuji majitelům zámku za uspořádání Velikonočního koncertu na zámku ve Stráži. Hodně se o vašich koncertech hovoří po celé republice, proto jsme přijeli až z Třince. Opravdu jsme se na vlastní kůži přesvědčili, že pověst, která koncertům a prostředí předcházela si zaslouží úctu. Koncert byl pestrý, zajímavý, plný osobností v zámecky nóblesní atmosféře.
      S úctou, Váš  Ing. Stanislav Swiedelski, Třinec

Velikonoční koncert světových osobností 31.3.2013 byl něco nevídaného, pestrá přehlídka baletu, operního zpěvu, klavírní vystoupení koncertního mistra, operetní a muzikálové árie a profesionální moderování majitele zámku - to se opravdu nevidí.         

         Přeji hodně úspěchů a sil do takovéto práce      PhDr. Jana Potěšilová s rodinou, Praha                                                                              

Do Nového roku přeji Vám i všem hudbymilovným lidem na útulném zámku, bývalém sídle Emy Destinnové, hodně zdraví, stěstí a radosti s hudbou v srdci. S úctou vzpomínám na Vás i Váš zámek.
                             Paola Ellington, sólistka, Německo  

Přeji kouzelné svátky Vánoc, pohodu, zdraví a pokoj v duši. Se vstupem do nadcházejícího roku pak jen a jen optimistické vyladění mysli ! Vše dobré a krásné hudební akce na kouzelném zámku přeje
                           Dr. Lusia Albrecht, operní pěvkyně, Vídeňská opera

Hudební akce na zámku jsou skvělé a na obrovské společenské i umělecké úrovni, to se opravdu nikde nevidí. Na každém kroku je patrno, že si majitelé všech návštěvníků váží.                                
                   MUDr. Daniela Horňáková

- Velmi krásně opravený zámek, který má své kouzlo.      Zuzana Lexová

Děkujeme za krásné chvíle stráveneé na zámku - bývalém sídle Emy Destinnové. Překrásná a poučná expozice E.D., kouzelná procházka hradním sklepením, mučírnou - jen je škoda, že ta "šatlava pro zločince" ještě není zaplněná (zločinců je ještě pořád hodně na svobodě). Atraktivní okruh opravdu provádí super profesionál. To je opravdový zážitek. Dovede mistrovsky zaujmout návštěvníky. Nejlépe vedená prohlídka v Jižních Čechách.                Ing. arch. Jan Stolař, CSc.   

 "Na židlích i stolech lvové slávu vzdaji Emě Destinnové. Celý zámek je teď jako nový, díky paní a panu Doubravovi !"                            Klub přátel beat boxu na výletě do přírody ...                                                                         

Zůstane navždy Vaší zásluhou, paní majitelko, že tak mimořádná umělkyně, jíž byla paní Ema Destinnová se dočkala této vzácné památky a nebude se nořit do zapomínání.                                                                      Prof. MUDr. Jan Petrášek, Dr.Sc.

Děkujeme za obnovu a záchranu zámku, za spoustu nezištné práce a úsilí. Vytvořili jste další klenot českých zemí. Jsme moc rádi, že takoví lidé ještě jsou. Hodné zdraví paní majitelko.                               Ing. Jaroslava Kurhátová, Tábor a Ing. Jana Novotná, Č. Budějovice            

Tak to jsme skutečně nečekali - skvělá prohlídka a fantastický průvodce. Je to úžasné, co se paní majitelce povedlo z té ruiny udělat. Budeme to všem doporučovat, aby i ostatní si mohli odnést takový krásný zážitek jako my.             MUDr. Jana Šmidáková a kolektiv z Fakultní nemocnice Brno

Nemůžu uvěřit svým očím, že tento zámek se podařilo zachránit od pozůstatků vandalství minulého režimu. Gratulujeme a obdivujeme vynikající úroveň oprav stavebních i nádherně upravené interiéry. Odnášíme si překrásný zážitek z dnešní návštěvy zámku a přejeme Vám v další činnosti hodně úspěchů, a především síly v boji s "větrnými mlýny" a s hlupáky. Děkujeme za to, že jméno Emy Destinnové alespoň zde bude dále žít pro všechny vlastence, Čechy a Moraváky.                     
                      J. Horcencová, ak. mal., Brno

Obdivujeme úsilí a výsledky současných majitelů. Je to úžasná přehlídka umění, vkusu a inteligence. Skvostně restaurovaný zámek, překrásně sestavené stálé expozice Emy Destinnové a její žačky Jarmily Novotné a fantastické koncerty špičkových umělců z celé zeměkoule. Je to snad jediné místo, kde se může na koncerty pouze ve společenském blečení !!                              
                          Zájezd CK z Hradce Králové

Vážený pane doktore Doubravo, díky a stálé díky Vám vyjadřují vždy se k Vám těšících 50 seniorů z Humpolce. Vážíme si z celého srdce Vaší práce, snahy a upřimnosti se kterou se vždy se u Vás setkáváme, jak při prohlídkách zámku, muzea E.D., tak při překrásných koncertech, které pořádáte. Přejeme hodně zdraví, sil, radosti a potlesku.

Vážená paní majitelko zámku, s úžasem jsme zhlédli zámek, zámecký park i hradní část objektu. Dovolte, abychom Vám vyslovili úctu obdiv a poděkování za záchranu tohoto nyní již skvostu. Jste báječná. Kdo nevidel zámek ve Stráži nad Nežárkou - nebyl v Jižních Čechách !!                                                               Zájezd pracovníků KÚ Olomouckého kraje

Úchvatný zámek, vzorné a milé vystupování. Vše zde má svůj řád a pořádek. Výklad pana majitele nemá vůbec konkurenci - to je opravdový zážitek. Děkujeme a jsme šťastni, že jsme se zde zastavili.                    Zájezd pracovníků Národního divadla Praha.

Zájezd pracovníků Střediska praktického vyučování Přerov. Všude na nás dýchalo úžasné vlastenectví, nadšení, odvaha, obětavost a krása s tím vším zde na zámku přichází paní majitelka, když předává dědictví a bohactví našeho národa nám všem. To vše jsme mohli pocítit na zámku Stráž nad Nežárkou. Moc děkujeme, že ještě existují takoví lidé.

Prohlídka byla fantastická. Park nádherný. Expozice E. Destinnové podmalována zpěvem Emy Destinnové chytí za srdce určitě každého. Průvodkyně perfektní - výborné vyjadřování, bohatá slovní zásoba, milá a usměvavá. Škoda, že to podobně není i na jiných historických objektech.                            Dana Žilková, Marie pánková, pedagogové z Prahy

Vážená paní majitelko, hluboce se skláníme před tím, co jste dokázala.                                                      Ing. Jan Mach a MUDr Drahomíra Machová, Uherské Hradiště

Zdravíme a klaníme se paní majitelce, co dokázala při záchraně této zajímavé kulturní památky. Na severu Moravy jsou opravdu šikovní lidé.        Eva a Jarek z Krnova 

Byl jsem tady před 51 lety jako voják a nyní se musím poklonit až k zemi,co jste zde dokázali. Měl jsem slzy v očích.          Jan Janoušek, Opava

Náš výlet byl neplánovaný a o to krásnější. Nádherně restaurovaný zámek, důstojná pocta pěvkyni E.D., které ležel svět u nohou. Děkujeme za skvěle a profesionálně provedenou expozici, která je krásnou procházkou životem E.D. a netradiční příjemnou a poutavou prohlídku zámku i jeho okolí. Rádi se vrátíme.                Nina Hanělová a kolektiv, Brno  

Moc krásné, příjemný a vstřícný perzonál,děkujeme majitelce za její vytrvalost.  
                                 Hlávkovi ze Znojma

Je krásné a obdivuhodné, že jste využili svoji energii a vše ostatní k vytvoření místa, kde se návštěvníci v tak krásném prostředí cítí báječně.    Jana Mikešová, Trutnov 

Skupina pedagogických pracovníků z Tábora velmi děkuje za prohlídku nádherně zrekonstruovaného zámku. Byli jsme velmi mile překvapeni. Vaše průvodkyně je opravdu Vámi dobře připravena. Vztah všech pracovníků zámku je mimořádně milý a vstřícný, co na jiných zámcích postrádáme.

Neskutečné, kdo to neviděl a neslyšel neuvěří, že se ještě v dnešní době najde taková paní majitelka, která dovede zorganizovat a zrealizovat takovou nádheru a vdechnout do tohoto zámku ducha Emy Destinnové a její žačka Jarmily Novotné.       
                         Děkujeme, turisté z TJ Slavoj Čáslav

Děkujem za poutavý a profesionální výklad manažera zámku při Atraktivním okruhu. To se opravdu nevidí - vysoká odbornost a perfektní rétorika. Přejeme mnoho úspěchů v další činnosti.                                              Zájezd CK Luňáček Kuřim

Velmi upřimné poděkování všem, kteří se o tuto nezapomenutelnou nádheru a zážitek zasloužili. Nemůžeme odolat ani jedinému koncertu v sídle E.D. To se opravdu nevidí - to se musí prožít !! Je to tu opravdu báječné a nóblesní.                  rodina Truksova

Děkujeme za nezapomenutelný výklad pana manažera zámku, který projevuje nebývalé znalosti.                 Turistky  z Neratovic

Vřelé díky a poklona za vykonanou práci při restaurování zámku E. Destinnové. Perfektní výklad Vaší slečny průvodkyně, který se tak hned nevidí. Je vidět že i v tomto směru jste důslední a perfektní.                          S pozdravem Jana Prokopová a turistky T.J. Praga

Děkujeme za krásnou prohlídku, krásně restaurovaného zámku. Prohlídka byla velmi atraktivní, díky slečně průvodkyni.                          Tomáš  Šturma a spol.   

Velký obdiv paní majitelce. Zámek je překrásně opraven. Je moc dobře, že se o odkaz E. Destinnové někdo tak nezištně stará. Pochvalu si zaslouží i slečna průvodkyně Katka. Byla to nejlépe vedená prohlídka zámku v Jižních Čechách.                   Jiří Sural, Olomouc 

Návštěvou zámku Emy Destinnové jsem byl překvapen a dojat. Překrásné dílo.                                                     Rajendra Smresth - Honorární konzul Nepálu

Přejeme majitelům zámku hodně dalších šťastných nápadů a děkujeme za krásné zážitky a jejich úžasnou práci při obnově zámku.    
                              ing. Ivan Kočárník  s rodinou                      
                                                         
(I. Kočárník - exministr financí se zasloužil ve své době o to, aby Ema Destinnové byla na 2.000.- bankovce - poznámka redakce.) 

Dobrý den, všichni z našeho zájezdu jsme žasli nad spoustou práce, která byla vykonána na rekonstrukci zámku. Já sama znám zámek (pouze zvenku) od svých dětských let. Pocházím z nedalekých Dvorců. Často jsem se dívala na rozpadající se zámek přes padající plot a přes spousty kopřiv.  A nyní to je taková kouzelná proměna. Ještě bychom se rádi zúčastnili ATRAKTIVÍHO  OKRUHU, o které jsou slyšet jen samé chvály. Přeji Vám hodně sil a zdraví,
                        S pozdravem Ing. Zuzana Sekalová, Senior klub Milevsko 

Dobrý den, o prázdninách jsem s rodinou navštívila Váš zámek a měli jsme štěstí, že jsme se dostali na prohlídku Atraktivního okruhu, přímo s majitelem zámku - to byl zážitek. Musím říci, že tento výlet patří k tomu nejhezčímu, co jsme v jižních Čechách absolvovali. Klobouk dolů za Vaše snahy o obnovu zámku a jména Emy Destinnové. Všude od Vašich návštěvníků slyšíme, jak nezapomenutelné jsou u Vás koncerty. I když to máme hodně daleko, určitě na nějaký koncert přijedeme. Hodně zdaru ve Vaší práci a díky za úžasný zážitek.                     S pozdravem Šárka Neprašová, Nový Bor 

Vážení majitelé zámku,rád bych Vám i Vašim spolupracovníkům poděkoval za odvedené obdivuhodné dílo - rekonstrukci hradu a zámku. Je to něco nevídaného. Konečně se významná světová pěvkyně Ema Destinnová dostává do povědomí návštěvníků tohoto nyní krásného jejího sídla ve Stráži nad Nežárkou. Je mi líto, že se tomuto dílu nevěnují i naše sdělovací prostředky. Ty se bohužel věnují pouze politice a hmotným statkům.         Miroslav Melichárek      z Hané u Olomouce 


Hrad a zámek
náměstí Emy Destinnové  č. 1
378 02 Stráž nad Nežárkou

Tel.: +420 736 614 500
E-mail:

Korespondenční adresa:  

Radoslava Doubravová
Postřelmovská 12
789 01  Zábřeh

   
                           


© 2019, Zámek Stráž – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑